"Budi moja podrška"

NAŠI SPONZORI

Arhiva članaka - 2016

ZAGREBAČKE NADE I PRIJATELJI 2016

Na streljani SK "Kustošija" 10. prosinca 2016. održan je 19. kadetski turnir "ZAGREBAČKE NADE I PRIJATELJI" zračnom puškom i zračnim pištoljem ISSF programa za kadete i kadetkinje. Na turniru se u prijateljskoj i veseloj atmosferi okupilo 12 klubova sa 50 natjecatelja iz cijele Hrvatske.

Najuspješnijima u ovom natjecanju medalje, nagrade i pehare za najbolji rezultat uručili su olimpijka Valentina Gustin, predsjednik kluba Zlatko Malbašić i prijašnji predsjednik Ivan Lazić.

Ove godine pehare za najbolji rezultat u disciplini zračne puške najbolji je bio Čolaković Matko iz SD "Vinkovci" sa rezultatom od 202,3 kruga, dok je u disciplini zračnog pištolja bila velika borba no s jednim unutarnjim centrom više najbolja je bila Ožegović Lucija iz SK "Medveščak" sa rezultatom od 179 krugova.

Čestitke svima !!

Zahvaljujemo se i sponzorima koji su i ove godine svojim donacijama obogatili nagrade pobjednika u streljačkim disciplinama.

Pekarnica, AMG d.o.o.
Tom-Tom sport d.o.o.
Agropošta

31. OLIMPIJSKE IGRE, RIO DE JANEIRO, BRAZIL, 2016

05.08.2016.g. bio je dan otvorenja 31. ljetnih olimpijskih igara u Brazilskom gradu Rio de Janeiru.
Naša Valentina Gustin (19) je zastupala Hrvatsku u disciplini 10m zračna puška ISSF programa, a nastup je bio odmah slijedeći dan nakon otvorenja.

Nakon odgađanog kvalifikacijskog meča Valentina je zauzela 23. mjesto od 51 natjecateljice što je odličan rezultat unatoč tome da su ovo Valentinine prve Olimpijske igre te da je bila najmlađi strijelac koji je zastupao Hrvatsku, a isto tako jedna od najmlađih među natjecateljicama.

San je svakog sportaša da nastupi na Olimpijskim igrama, a Valentina je to i uspjela. Put do Olimpijskih igara nije bio lagan, sve što je proživjela i osvojila, Valentina je ostvarila svojim sustavnim treningom, upornošću, velikom voljom i zalaganjem te savjetima i znanjem svojeg trenera Tomislava Lazića.

ČESTITIAMO VALENTINI I NJEZINOM TRENERU !

Prvenstvo Hrvatske MK serijska puška, kadeti-kinje, Solin 2016

Ovu subotu 02.07.2016. u sunčanom Solinu bilo je održano zadnje natjecanje za naše kadete ove sezone. Naporni treninzi su se isplatili, dečki su dali sve od sebe i zajedničkim radom osvojili prvo mjesto u ekipnom plasmanu.

Nakon kvalifikacijskog meča Luka Šintić i Luka Dimović su ušli u Finale, te nastavkom dobrog rada Luka Šintić je u napetom finalu osvojio brončanu medalju, a Luka Dimović zlatnu medalju i naslov prvaka Hrvatske.

ČESTITAMO DEČKI !

Prvenstvo Zagreba MK serijska puška, kadeti-kinje, Zagreb 2016

Na malokalibarskoj streljani "Maksimir" održano je u subotu 18.06.2016.g. prvenstvo Zagreba u gađanju malokalibarskom serijskom puškom za kadete i kadetkinje.

Uz vrlo kratak pripremni period za natjecanje u disciplini 50m ležeći naša ekipa u sastavu Luka Šintić, Luka Dimović i Patrik Gotal su osvojili drugo mjesto, a Luka Šintić u pojedinačnom plasmanu prvo mjesto i zlatnu medalju. Ivan Košutić koji se ove godine prvi put susreo s malokalibarskom puškom odradio je odličan meč i zajedno s ostalim dečkima ostvario normu za nastup na Prvenstvu Hrvatske u gađanju serijskom MK puškom.

BRAVO DEČKI !

Liga osnovnih škola i prvenstvo Zagreba za kadete i kadetkinje, SZP, Zagreb 2016

Liga osnovnih škola sastoji se od 5. kola na kojem nastupaju djeca iz zagrebačkih osnovnih škola, a ove nedjelje je održano zadnje kolo na kojem su dodijeljene medalje i pehari najuspješnijima.

U sve ukupnom plasmanu lige osnovnih škola u disciplini serijske zračne puške Filip Britvec, Noel Pavelić, Mihael Đurin i Luka Šintić zajedničkim radom za svoju osnovnu školu grof Janko Drašković osvojili su ekipno treće mjesto, a Luka Šintić je u pojedinačnom plasmanu osvojio brončanu medalju.

Osim navedenih kadeta ove sezone na ligi su nastupili: Luka Dimović, Patrik Gotal, Ivan Košutić, Dorijan Fiedler, Celestin Mihelj, Domagoj Čulina, Luka Zoričić, Lana Baričević, Sara Gospočić, Romana Lefler, Tea Toplak i Ana Škrtić.

Istog dana održano je i prvenstvo Zagreba u gađanju serijskom zračnom puškom. Nakon kvalifikacijskog meča Luka Šintić i Luka Dimović imali su isti rezultat od 179 krugova te su zajedno ušli u Finale gdje su izborili peto i sedmo mjesto. Patrik Gotal je odradio odličan rezultat od 173 kruga, a Ivan Košutić kojemu je ovo prvi nastup na prvenstvu Zagreba oborio je svoj osobni rekord od 167 krugova. Dečki su u ekipnom plasmanu osvojili prvo mjesto.

Streljački klub Kustošija se uvijek ponosio svojim kadetima i kadetkinjama ne samo zbog ostvarenih rezultata nego i zbog njihova pristojnog ponašanja na natjecanjima, čuvanja klupske opreme te međusobnog pomaganja.

POHVALJUJEMO SVE STRIJELCE ZA OSTVARENE REZULTATE I ULOŽENI TRUD!

Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke, ISSF, Solin 2016

12.-13.03.2016. naš klub je nastupio na prvenstvu Hrvatske sa 9 juniora i juniorki.
Prvog dana u nastupu zračnog pištolja Gea Seifert oborivši svoj osobni rekord od 361 krug ušla je u Finale. Ovo Finale je bilo prvo u kojem je Gea kao mlada juniorka nastupila, a nakon napetog Finala zauzela je četvrto mjesto. U ekipnom plasmanu Gea Seifert, Ira Kovačević i Nives Ružić osvojile su treće mjesto od osam ekipa.

Drugog natjecateljskog dana je nastupila zračna puška. U ekipnom plasmanu juniorke Valentina Gustin, Natalija Sudar i Marija Petrus su osvojile treće mjesto od dvanaest ekipa, a Valentina Gustin nakon završetka Finala osvojila je naslov prvakinje Hrvatske i zlatnu medalju ostavivši drugo mjesto 5 krugova iza sebe.

ČESTITKE SVIM STRIJELCIMA !

Proglašenje najboljih strijelaca 2015.

U kongresnoj dvorani *Well* u Tuheljskim toplicama 10. ožujka 2016. godine održano je svečano proglašenje najboljih strijelaca u 2015. godini.

2015. godina će ostati u lijepom sjećanju Valentine Gustin. Sve što je proživjela i osvojila, ostvarila je svojim sustavnim treningom, velikom voljom i zalaganjem, a prije svega upornošću. Kao svaki sportaš i Valentina je imala kratkotrajnih problema ali to ju nije spriječilo nego samo još više motiviralo za ulaganje dodatnog truda i potvrdu svojih sposobnosti i kvalitetu rada.

Valentini je od strane Hrvatskog streljačkog saveza uručena plaketa za osvojenu brončanu medalju na Europskom prvenstvu, srebrnu medalju na Svjetskom Kupu te ostvarenu kvotu za Olimpijske igre Rio 2016..

Međutim Valentina ne bi bila danas tu gdje je da nije bilo njezinog trenera Tomislava Lazića koji je svojim savjetima i znanjem pomogao Valentini da postane najbolja juniorka Hrvatske u disciplini 10m zračna puška. Valentininom treneru Tomislavu također je uručena plaketa za trenerske uspjehe u 2015. godini.

IWK München, Njemačka, 27.-30.01.2016.

Internationaler Wettkampf München (IWK München) je jedan od najjačih i najvećih međunarodnih turnira u gađanju zračnim oružjem ISSF programa.

Valentina Gustin kao najbolja juniorka Hrvatske nastupila je za Hrvatsku reprezentaciju u gađanju 10m zračnom puškom te prvog natjecateljskog dana odradila odličan rezultat od 420,3 kruga što je 0,2 kruga iznad juniorskog svjetskog rekorda, za uložen napor i ostvareni uspjeh Valentina je kao poklon dobila novu zračnu pušku proizvođača Walther iz Njemačke.
Sa najboljim rezultatom među juniorkama Valentina je ušla u Finale i osvojila brončanu medalju, a drugog natjecateljskog dana sa drugog mjesta u kvalifikacijama, u Finalu je izborila prvo mjesto i zlatnu medalju s najboljim Finalnim rezultatom od 207,1 krug.